ZA POZNANÍM DO REÁLNEJ PRAXE

Napísal admin 19. nov. 2018 v kategórii . Pripojené 0 komentářů.

ZA POZNANÍM DO REÁLNEJ PRAXE

exkurzia študentov odboru obchodný pracovník vo veľkoobchodnom  sklade spoločnosti BILLA v Prešove.

Už druhý školský rok majú možnosť naši žiaci v študijnom odbore obchodný pracovník študovať v duálnom systéme vzdelávania. Našim partnerom pre tento systém vzdelávania sa stala spoločnosť BILLA, s.r.o. Bratislava, ktorá má sieť maloobchodných predajní a niekoľko veľkoobchodných skladov po celom Slovensku. Naši študenti majú možnosť pracovať počas odborného výcviku v jednej z maloobchodných predajní v našom okresnom meste.

Okrem teoretického vyučovania a odborného výcviku sa naša škola snaží žiakom umožniť aj mimoškolské a mimovyučovacie aktivity, ktorými chceme ukázať reálny pohľad na prácu v obchodných prevádzkach.

Jednou z takýchto aktivít je aj organizovanie exkurzií a dňa 15. novembra 2018 sme sa boli pozrieť a načerpať nové poznatky a skúsenosti z činností veľkoobchodného skladu spoločnosti BILLA v Prešove. Mali sme možnosť nahliadnuť do moderne vybaveného veľkoobchodného skladu s odborným sprievodným slovom a ukážkami konkrétnych činností skladu.  Videli sme veľmi dobrú organizáciu práce a automatizácia  používaných zariadení aj celého systému vybavovania objednávok tovarov, ktoré sklad distribuuje do maloobchodnej siete predajní, uľahčuje a urýchľuje prácu zamestnancov celého skladu. Vďaka tejto skvelej ukážke študenti mohli vidieť, že všetko čo sa dozvedajú na hodinách odborných predmetov nie je výmysel ich učiteľov a majstrov odborného výcviku, ale že je to skutočná realita, ktorej súčasťou raz možno budú aj oni sami. A ako to v tom sklade vyzeralo si môžete pozrieť aj v priloženej fotodokumentácii.

 Ing. Demčáková Kveta, 
učiteľka odborných predmetov

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek 

 

Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)