Študentky SOŠ opäť víťazné

Napísal admin 29. mar. 2019 v kategórii úspechy študentov. Pripojené 0 komentářů.

Študentky SOŠ opäť víťazné

Dňa 20.-21.3.2019 hostila Hotelová akadémia v Košiciach barmanov už na 13. ročníku Cassovia Koniferum Cup  2019.

 Podujatie otvoril predseda košického samosprávneho kraja Ing. Rastislav Trnka, ktorý spolu s ostatnými hosťami podporil žiakov v barmanskom umení.  Prezident Slovenskej barmanskej asociácie Ján Šuchta zase poprial súťažiacim pevnú ruku pri miešaní drinkov a krásne zážitky z celého podujatia. Aj tento ročník sa súťažilo o titul najlepšieho barmana v kategórií junior a profesionál. Súťaže sa zúčastnilo 25 družstiev, z toho boli dve zo zahraničia (Maďarsko, Česko) a ostatné boli z rôznych kútov Slovenska. Každá škola bola zastúpená dvojčlenným družstvom a musela pripraviť long drink a soft drink.

Julka Pavučková a Alžbetka Fedorová sú žiačky SOŠ, A. Dubčeka, ktoré sa už v tomto školskom roku zúčastnili medzinárodnej barmanskej súťaže Eurocup Prešov, kde v kategórii jednotlivcov získali zlato a striebro, a za družstvo získali strieborné umiestnenie. Po tomto vynikajúcom štarte aj naďalej pokračujú v úspešnej šnúre čo ukázali aj na súťaži Cassovia Cup v Košiciach pod odborným dohľadom Mgr. Anety Leškovej. Obe žiačky boli perfektne pripravené, no ocenená z družstva je stále iba tá, ktorá získa vyšší počet bodov. Za našu školu to bola Julka Pavučková, ktorá získala strieborné miesto s long drinkom NAYARA, softom TO YOU a krásnou dekoráciou z exotického ovocia a zeleniny.

Na techniku prípravy drinku, estetiku celého nápoja, na chuť, v rámci ktorej sa hodnotí vôňa, vzhľad a samotná chuť drinku, ako aj na 6 minútový časový limit dohliadala odborná komisia Slovenskej barmanskej asociácie. Do celkového počtu získaných bodov sa započítaval aj písomný test s 50 otázkami, ktorý pozostával z histórie tovaroznalectva, ingrediencií, barmanskej odbornosti, ale aj zo všeobecného prehľadu v tejto oblasti.

Obom súťažiacim blahoželáme a tešíme sa na ďalšie súťaže v miešaní drinkov, kde žiačky budú môcť ukázať svoje nadanie, odbornosť a zručnosť. 

Mgr. Aneta Lešková, MOV

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek 


Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2019   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)