Konferencia žiackých školských rád

Napísal admin 28. nov. 2018 v kategórii . Pripojené 0 komentářů.

Konferencia žiackých školských rád

20.11.2018 sa v zasadacej miestnosti budovy PSK v Prešove uskutočnila
každoročná konferencia žiackých školských rád, tentokrát pod záštitou predsedu PSK.

Tejto konferencii predchádzali raňajky s predsedom PSK PaedDr. Milanom Majerským PhD , ktorej som sa ako členka Stredoškolského parlamentu Prešovského samosprávneho kraja tiež zúčastnila. Na tomto stretnutí sme mali
príležitosť odprezentovat záujmy mladých, diskutovali sme o momentálnej situácii a nespokojnosti študentov , ale aj učiteľov 
s racionalizáciou škôl. Diskutovali sme aj o budúcnosti mládeže v PSK, o výsledkoch volieb, zamestnanosti, školstve, tvorivosti a podnikavosti mladých.
Na začiatku spomínanej konferencie pán predseda PSK Milan Majerský a predsedníčka RMPK Marianna Potanovičová podpísali  Memorandum o spolupráci a partnerstve, , čo považujem za veľký krok vpred pre mládež v našom kraji.
Témou konferencie bola efektívna činnosť žiackych školských rád, ku ktorej  sa vyjadrili aj inšpiratívni hostia vo svojich prezentáciách, napríklad Jakub Čech , český aktivista, novinár a člen ŽŠR, Lukáš Hrošovský , Riaditeľ Slovak Youth for Traveling Education and Volunteering) a spolu s nimi aj ja s kolegyňou z SP PSK v krátkej prezentácii o činnosti SP PSK.

Do SP PSK sme boli spolu s Lenkou Chovancovou, študentkou 4.A, o takomto čase minulého roku zvolené členmi žšr z okolitých okresov do dvojročného funkčného obdobia. Úlohou SP PSKje sieťovať ŽŠR v kraji , a prezentovať ich záujmy a problémy predsedovi. Stretávame sa minimálne raz do mesiaca na stretnutiach IMPROVE ktoré nás neformálnou metódou učia mnohé věci ako napr. komunikácia s vedením, kritické myslenie , sebapoznávanie , organizácia podujatí a mnoho ďalších .Súčasťou týchto školení je aj program „Mladí Lektori“  ktorý nás školí na pripravované workshopy ktoré by sme chceli realizovať aj na našej škole. Za posledný rok v SP PSK sme možno prišli o časť voľného času , ale získali sme oveľa viac. Získali sme mnoho vedomostí , zručností , príležitostí a spoznali mnoho skvelých ľudí ktorí sa neboja práce , hlavne ak je jej výsledkom možnosť lepšej budúcnosti pre nás všetkých.

Nora Mikčová , 3.A

obrazek obrazek obrazek

Komentáre

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

 • archív
 • Adresa

  A. Dubčeka 963/2
  Vranov nad Topľou
  Email: sosvt@sosvt.sk
  www: sosvt.sk tel:+421 057 44 63258

  ©2011 – 2020   webdesign: Kamil Harman (kamharm@gmail.com)